Tenis kao sport igrao se na otvorenom dugo od svog nastanka. Cijelo igralište zvalo se travnjak, a sport se s ljubavlju zvao Lawn-Tennis. Površina terena bila je ili od gline ili trave.

Igra li se tenis na pravokutnom terenu?

Tenis se igra na pravokutnoj, ravnoj površini, obično na travi, glini ili tvrdoj podlozi od betona i/ili asf alta. Teren je dug 78 stopa (23,77 m), a širina mu je 27 stopa (8,23 m) za pojedinačne mečeve i 36 stopa (10,97 m) za mečeve parova.

Kako se igra tenis na travnjaku?

TIE-BREAK FAKTOR: Uobičajeno, meč u tenisu na travi se igra ili kao najbolji od dva ili tri seta Da bi osvojio set, igrač mora pobijediti u šest gemova, s minimalnom razlikom od dvije igre na svog protivnika. U slučaju da su oba igrača izjednačena rezultatom 6-6, u setu se igra tie-breaker.