Logo hr.boatexistence.com

Odakle je Rafael Nadal?

Sadržaj:

Rafael Nadal, u cijelosti Rafael Nadal Parera, po imenu Rafa Nadal, (rođen 3. lipnja 1986., Manacor, Mallorca, Španjolska), španjolski tenisač koji se pojavio u ranim 21. stoljeće kao jedan od vodećih natjecatelja u igrici, posebno poznat po svojoj izvedbi na šljaci.

Što je Rafael Nadal radio kao dijete?

ANTONIO “TONI” NADAL

Rafin ujak i trener Toni, rođen je 17. veljače 1960. u Manacoru. Kao dijete plivao je i briljirao u nogometu i stolnom tenisu, na kojem je bio juniorski prvak Balearskih otoka. Sa 12 godina prisustvovao je Masters turniru u Barceloni gdje je gledao Iliea Nastasea, koji mu je postao idol.

Odakle je Đoković tenisač?

Novak Đoković, (rođen 22. svibnja 1987., Beograd, Srbija, Jugoslavija [sada u Srbiji]), srpski teniser koji je bio jedan od vodećih igrača ove igre u početkom 21. stoljeća, kada je osvojio rekordnih (dijeli s Rogerom Federerom i Rafaelom Nadalom) 20 Grand Slam naslova.

Tko je najviše pobijedio Đokovića?

Ovih 17 Grand Slam mečeva su najviše natjecali dva igrača zajedno s Nadal-Đokovićem. Od toga pet finala plus rekordnih 11 polufinala. Do danas, Đoković je jedini čovjek koji je pobijedio Federera u sva četiri turnira, a Federer je također jedini igrač koji je pobijedio Đokovića u sva četiri.

Tko je najbolji tenisač svih vremena?

1. Roger Federer. Vjerojatno najbolji tenisač svih vremena, Roger Federer je napravio sve. U 23-godišnjoj karijeri dugoj četiri desetljeća, Švicarac je zajedno proveo 310 tjedana na prvom mjestu na svijetu